شش ماهی هست که در شرکت جدیدی مشغول شدین و خوب هم کار می کنین. احساس می کنین حسابی جا افتادین و آماده ی مسئولیتای بیشتری هستین. پس در اولین فرصت، از رئیس تون می پرسین: «راستی، واسه افزایش رتبه کاری چیکار باید بکنم؟»

در این مقاله یاد می گیرین که واقعا چه جوری می تونین در کمتر از یک سال افزایش رتبه کاری پیدا کنین.

 

خیلی از مدیرانی که به اونا مشورت میدم میگن این سناریو روز به روز بیشتر رواج پیدا میکنه. در عصری که دوره تصدی شغلا همیشه رو به کاهشه، به نظر می رسه کارمندها واسه پیشرفت شغلیِ خود بیشتر از هر زمان دیگری ابتکار عمل رو در دست گرفتن. این روزها احتمال کمی داره کارمند منتظر بمونه تا شخص دیگری چیزی که رو باور داره شایسته اشه بهش ببخشد.

اما این راه همیشه هم جواب مثبتی نمی ده. ممکنه رئیس تون به جای اونکه این ابتکار عمل شما رو تشویق کنه، خواسته تون رو آزاردهنده و مغرورانه و بدون خودآگاهی قلمداد کنه؛ خود آگاهی ای که معمولا واسه افزایش رتبه کاری لازمه. یک بار مقاله ای نوشتم با موضوع خواسته چیزی که می خواید. یکی از مدیران ارشد پس از اونکه مقاله ام رو خواند، یادداشتی برایم فرستاد که در اون دردودل هاش رو دقیقا در همین مورد مطرح کرده بود. اون نوشته بود:

سطح مشخصی از مسئولیت پذیری هست که بدیش اینه الان در جامعه ی ما مفقود شده. فکر می کنم پیش از اونکه درخواستی مطرح کنی، باید مهارت و تاثیرگذاری ات رو به نمایش بذاری… افراد بسیاری ازم خواسته مسئولیتای بیشتر داشتن، در حالی که کار فعلی شون رو هنوز تموم نکرده ان. فرد پیش از اونکه خواسته چیزای بیشتری کنه، باید از جایگاه خود آگاهی داشته باشه و خودشو آزمایش کنه. راستش وقتی افراد بدون نمایش توانمندی هاشون، خیلی ساده، خواستهای مختلفی مطرح می کنن، منم اونا رو از سر باز می کنم.

اون یادداشتش رو با این پیشنهاد ادامه داده بود که کارمندها پیش از خواسته از مدیران شون، اول از خودشون بپرسند «واسه شنیدن جواب مثبت، چه کاری باید انجام بدهم؟» در بیشتر موارد، معیارهای مهمی وجود دارن که مافوق شما دنبال شون می شه. اگه مطمئن شید که اون معیارها رو دارین، اون موقعه که چیزی بیشتر از شانس واسه افزایش رتبه کاری در اختیار دارین، حتی اگه هنوز جشن یک سالگی کار جدیدتون رو هم نگرفته باشین.

۱. در نقش فعلی خود استاد شید

اگه کارتون رو به بهترین شکل انجام میدید، معنیش این نیس که بهش تسلط دارین. جو آزلبی (Joe Azelby) در کتابش Kiss Your BUT Goodbye تاکید داره چیزی که اون PSA یا Premature Self Adulation (خودستایی زودرس) می نامد راه شغلی افراد رو محدود می کنه. نکته مهم اینجاست که باید تصویری روشن از تواناییای خود داشته باشین، به ویژه تواناییایی که با دیدگاه های رئیس تون هم راستاه.

شاید خودتون به فکر باشین کارتون رو عالی انجام میدید، اما بقیه هم همین نظر رو دارن و این باور در معیارهای عمومی ترِ عملکردتون هم درخشش داره؟ اگه مثلا در بخش فروش هستین، بهترین فروشنده گروه هستین؟ اگه در بخش خدمات هستین، امتیازهای شما در مورد ی رضایت مشتری، بالاترین امتیاز ممکنه؟

پیش از اونکه خواسته پیشرفت یا مسئولیت بیشتر بکنین، تک تکِ جنبه های شغلی فعلی تون رو نسبت به بقیه بهتر انجام بدین تا روی قله ی اون شغل بایستید. یادتون باشه که واسه ایستان بر قله، فقط «رضایت بخش» بودن کافی نیس.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   چه جوری درون گرایی، بیل گیتس رو پولدار کرد؟

۲. «به چه دلیل» رو هم خوب «چی» درک کنین

واسه اینکه سازنده ترین گفتگوی ممکن رو با رئیس تون داشته باشین، نه تنها اینکه چه می خواید، بلکه به چه دلیل اونو می خواید هم باید بدونین. شاید بعضی وقتا رئیس تون نتونه چیزی که خواستین رو، به دلایلی خارج از کنترل اون، مثل سیاستای اداری و شرایط بازار، همون موقع به شما بده. اما شاید بتونه خواستهاتون رو به شکل ای دیگر برآورده کنه، به شرط اونکه بتونین «چرایش» رو توضیح بدین.

وقتی خواسته پیشرفت می کنین، خواسته حقیقی تون چیه؟ کار جذاب تر؟ دسترسی بهتر به مشتری هایی مهم؟ پیشرفت مهارت هاتون؟ درآمد بیشتر؟ هیچ کدوم از اینا یا دلایل دیگری که ممکنه مطرح کنین، حتما مهم تر از بقیه نیستن. اما شما باید در توضیح اصول خود شفاف و صادق باشین. همین که رئیس تون بدونه به چه دلیل در این مرحله به افزایش رتبه کاری علاقه مندید، اگه واقعا براتون ارزش قائل باشه، راه هایی پیدا می کنه که به بهترین روش ممکن خواست شما رو برآورده کنه.

۳. «بله» گفتن رو آسون کنین

چیزی در چنته داشته باشین که ثابت کنه ارزش خواسته تون رو دارین. دلایل مشخصی از عملکردتون همراه داشته باشین. به ویژه وقتی نگران هستین که نکنه رئیس احساس کنه خیلی عجله دارین. باید پیشرفتی در کار رو به نمایش بذارین که مدت زمان حضور شما در این طرف رو کم اهمیت تر از میزان رشدتون در این مدت نشون بده.

باید نشون بدین که پیش از اینم همون کاری رو انجام می دادین که در سِمت جدید از شما خواسته میشه و این طرف جدیدی که می خواید، به رئیس یا شرکت تون کمک می کنن به اهداف هدفمند شون برسن. این رو هم باید نشون بدین که بقیه مثل اونایی که تجربه بیشتری نسبت به شما و حتی رئیس تون دارن، شما رو تایید می کنن.

وقتی نشون بدین که ارتقای شما به رئیس تون کمک می کنن و خیلی از خطرا رو از بین می برن، گرفتن این تصمیم واسه اون بسیار ساده تر میشه.

۴. زمان مناسبی رو انتخاب کنین

اگه در سعی هستین تا در عرض یک سال از شروع شغل فعلی تون پیشرفت پیدا کنین، باید زمان رو در اختیار بگیرین. پس به عوامل دیگری که می تونن کمک کنن تا خواسته خود رو طبیعی تر نشون بدین، با دقت توجه کنین. دقت کنین دور و برتان چه خبره، هم در داخل شرکت و هم خارج از اون. کسب وکارتان در چه حالیه؟ صنعت مربوطه چه جوری؟

بسته به زمینه فعالیت و سِمت و کارفرمای تون، شاید همین الان جایی واسه ارتقای شما وجود نداشته باشه. اما اگه میدونید که اینجور فرصتی هست، باید روی اون سرمایه گذاری کنین و طوری اونو توضیح بدین که نه تنها واسه خودتون، بلکه واسه رئیس یا کارفرما هم تصمیم استراتژیکی به نظر برسه.

منبع : FastCompany


دسته‌ها: آموزشی